Kamu Haberleri

Sağlık Personeli Açığı Büyük Ölçüde Kapatılacak

Sağlık Bakanlığı’ndan binlerce aday personel alımı yapılmasını bekliyor. Bakanlık tarafından 2019 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı 25 bin personel alımı kapsamında yayımlanması beklenen bu ilanlara ilişkin açıklamalar geldi.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NA PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu bir konuşmasında personel alımlarına değindi. Bakan Koca konuşmasında Sağlık Bakanlığı’nın personel açıklarının biran önce kapatılacağını ifade ederek şu sözleri kamuoyu ile paylaştı. 

Sağlık Bakanı Koca’dan Personel Alım Açıklaması

“Sağlıkta önümüzdeki dönemde insan kaynakları başta olmak üzere ihtiyaçlarımızı hızla gidermeye çalışacağız. İl il çalışmalarımızı yapıyoruz. İllerimizde sağlık tesislerini modernize ediyoruz. Hekim ve sağlık personeli ihtiyacını inşallah önümüzdeki dönemde büyük ölçüde de gidermiş olacağız. Sağlıkta bugün Türkiye’nin dört bir yanında, geleceğin Türkiye’si demiyorum, geleceğin dünyasının en gelişmiş, en donanımlı, en ileri teknolojiyle donatılmış hastaneleri yükseliyor. Sağlıkta Türkiye’yi küresel güce taşıyacak milli kalkınma hamlelerimiz var. İlacımızı, tıbbi cihazımızı kendimiz üreteceğiz. Dışa bağımlılıktan kurtulma eşiğine doğru hızla ilerliyoruz. Sağlık hizmetlerinde, sağlık teknolojilerinde kendi markalarımızla dünyaya açılacağız. “

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir