Kamu Haberleri

Sağlık Sen’den 29 bin 689 Sağlık Personeli Alımı Değerlendirmesi

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde sağlık çalışanları ile bir araya gelmiş ve atama müjdesi vermişti. 2019 yılında yaklaşık 30 bin sağlık personeli alımı yapılacağını müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan alımların parça parça yapılacağını ifade etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından Sağlık aBakanı Fahrettin Koca ilk alım 12 bin kişi seviyesinde olacağı bilgisini verdi ve kadro detaylarını paylaştı.

SAĞLIK SEN’DEN PERSONEL ALIM AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılacak olan bu personel alımı için Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Alımlardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Semih Durmuş alımların iş yükü, çalışma süresinin kısalması noktasında önemli olduğunu duyurdu.

Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un Sağlık Personeli Alım Değerlendirmesi

“Yeni istihdamlar, mevcut sağlık çalışanlarının iş yükünün azalmasına ve çalışma sürelerinin kısalmasına, iş yaşamı ile aile yaşamının uyumlu hale gelmesine ve çalışanların bir nebze de olsa rahat nefes almasına katkı sunacaktır. Tüm unvan ve branşlarda yeni alımların devam etmesi temennisi ile istihdam açıklamasından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyor, mesleğe yeni başlayacak olan arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir