Kamu Haberleri

Sağlık Sen Genel Başkanı Kendi Maaşına Yüzde 85 Zam Yaptı ve Maaşı 26 Bin TL’yi Buldu

Memur maaşları için yüzde 4 zam oranı koparabilen Memur Sen Sendikasına bağlı sendikalardan birisi de Sağlık Sen Sendikası. 

Sağlık Sen Sendikası memur maaşlarına zam görüşmeleri öncesinde gerçekleştirdiği ve sadece başkanların katıldığı toplantıda zam kararı almış. Kamuoyuna yeni yansıyan zam haberinin detaylarında başkanların, yöneticilerin maaşlarında önemli artışlar oldu. 

Bu artışlardan bir tanesi de Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un maaşına oldu. Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre; kendi maaşına yüzde 85 zam kararı alan Semih Durmuş’un bu kararı sonrası aylık maaşı 26 bin TL’ye ulaştı. 

SAĞLIK SEN BAŞKANININ MAAŞINA YÜZDE 85 ZAM

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen yönetimi toplu sözleşme öncesi 27 Temmuz 2019 tarihinde Kızılcahamam’da 5 yıldızlı bir otelde tüzük tadil kongresini gerçekleştirdi. Bu kongreye delegelerin de katılması gerekiyordu ancak sadece başkanlar katıldı. Gerçekleştirilen kongrede başta genel başkan olmak üzere genel merkez yönetimi ve şube başkanlarının maaşlarına dikkat çekici oranlarda zam yapıldı.

Bu zam kararının ardından yayınlanan katsayı uyarınca, illerde Sağlık-Sen şube başkanlarına verilen net maaş 14.037 TL olurken brüt rakamın 19.500 TL olduğu görüldü. Şube Başkanlarına yapılan bu zammın yanında en dikkat çeken zam Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un maaşına yapılan yüzde 85 oranındaki zam oldu. Bu zam oranıyla birlikte yaklaşık 250 bin üyesi bulunan Sağlık Sen Sendikası Genel Başkanının maaşı 26 TL’ye ulaştı.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir