Kamu Haberleri

Şehir Hastanelerine İŞKUR Destekli Personel Alınacak! Kadro Kontenjan Bilgileri

Bazı şehirlerde devam eden şehir hastanelerinin yapımı devam ederken bazı şehirlerde ki hastaneler hasta kabulüne başladı.

Bu çerçevede hizmet vermeye başlayan bu hastanelere personel alımları yapılacak. Ancak hastanelere personel alımlarında öncelikle kapatılan hastanelerde ki personeller aktarılacak eksik pozisyonlara alımlar olacak.

Kamu İlanları olarak bizlerde alım yapılacak kadrolar için açıklanan kontenjan bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. İşte şehir hastanelerine kadro be kontenjan detayları;

ŞEHİR HASTANELERİNE PERSONEL ALIMLARI OLACAK

Şehir Hastanelerine personel alımlarına dair açıklama en yetkili isim olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Bakan koca bu hastanelere hem sağlık personeli hemde destek personeli alımı yapılacağını ifade ettiği konuşmasında şu açıklamaları yapmıştı. “Ankara Şehir Hastanesi’nde hasta kabulüne bugün itibariyle başlandı. Bilkent Şehir Hastanesinde 7 bine yakın sağlık personeli olmak üzere toplam 12 bin kişi istihdam edilecek”

AÇIK POZİSYONLAR VE KONTENJAN BİLGİLERİ

Sağlık Bakanlığı bünyesine şehir hastanelerine yapılacak olan personel alımlarına ilişkin ilan edilen o açık kadrolar;

664 hasta yönlendirme ve danışma(tıbbi sekreter, resepsiyon, refakat, hasta taşıma), 55 çağrı merkezi görevlisi, 313 oda destek personeli 500 mutfak personeli(aşçı, aşçı yardımcısı, kepçeci, bulaşıkçı, meydancı, depo personeli 978 temizlik personeli (hastane ve hastanede temizlik süreçleri) 450 hastane güvenliği 62 otopark personeli alımları gerçekleştirilecek. 

AÇIK KADROLARA ALIMLAR İŞKUR ARACILIĞIYLA OLACAK

Sağlık Bakanlığı, Şehir Hastanelerine personel alımlarını Türkiye İş Kurumu üzerinden yapacak. İlanların ne zaman yayımlanacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak hastanenin faaliyet geçmesi ve diğer bölümlerinin de yapımının tamamlanmak üzere olması nedeniyle alımların kısa bir içinde olması bekleniyor. 

Şehir hastanelerine kısa bir süre içinde yapılacak olan o personel alım ilanlarından haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir