Kamu Haberleri

Şehir Hastanelerine İŞKUR İle Personel Alımı Olacak Mı? İlana Dair Kadro Bilgileri

Sağlık Bakanlığı’nın 2019 yılı personel alım planlamasından farklı olarak şehir hastanelerine personel işçi alımı alacağı konusu kamu gündeminde sıkça yer almıştı.

Özellikle Ankara başta olmak diğer büyük şehirlerde yer alan hastanelerin açılması ve hizmete başlamasıyla alımların binlerce kişi olacağı konuşulmuştu. 

Bunun için açıklamalarda bulunan Bakan Koca’nın bu açıklamalarını alımların geleceğine dair detayları sizlerle beraber ele alıyoruz.

ŞEHİR HASTANELERİNE PERSONEL ALIMI

Şehir Hastanelerine yapılacak personel alımı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz aylarda şu açıklamalarda bulunmuştu. 

“Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent’te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak.”

Ancak; şehir hastanelerine yapılacak alımların bir bölümü yeni personel olacak. Diğer hastanelerde çalışan personellerin planlamaları yapıldıktan sonra yeni ilana çıkılacağı açıklanmıştı. Hizmet personel, işçi kadroları gibi alımların İŞKUR üzerinden yapılacağıda o dönem elde edilen bilgiler arasındaydı. 

Kadro Detayları

Şehir hastaneleri için yapılacak personel alımlarına dair bazı kadrolar ön plana çıkmıştı. Haber sitelerinin elde ettiklerini açıkladıkları bilgilere göre alımlar şu pozisyonlardan olacak. 

Hasta yönlendirme ve danışma(tıbbi sekreter, resepsiyon, refakat, hasta taşıma), çağrı merkezi görevlisi, oda destek personeli, mutfak personeli(aşçı, aşçı yardımcısı, kepçeci, bulaşıkçı, meydancı, depo personeli, temizlik personeli (hastane ve hastanede temizlik süreçleri), hastane güvenliği, otopark personeli.

Kamuilanlari.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir