Kamu Haberleri

Şehir Hastanelerine Memur, Sağlık Personeli ve İşçi Alımı İlan Tarihi ve Açık Kadrolar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2019 yılı personel alımlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamalarında şehir hastaneleri için personel alımları olacağını duyurmuştu. 

Peki 2019 yılı Sağlık Bakanlığı personel alımları ne zaman olacak? İşte Kamuilanlari.com olarak konuya dair değerlendirmemiz.

SAĞLIK BAKANLIĞI ŞEHİR HASTANELERİ PERSONEL ALIMI

Alımların hem diğer hastanelerden gelen personellerden hemde İŞKUR üzerinden yayımlanacak ilanlar ile dışarıdan olacağını ifade eden Bakan Koca yeni hastanelerin açılmasına vurgu yapmıştı. Bu hastanelere personel alımları için örnekler vererek açıklamalar yapan Bakan Koca o dönem alımlara dair şu ifadeleri kullanmıştı. 

“Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent’te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak.”

Alım Yapılacak Açık Kadrolar

Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılması planlanan alımlarda alım yapılacağı öğrenilen kadrolar;

Hasta yönlendirme ve danışma(tıbbi sekreter, resepsiyon, refakat, hasta taşıma), çağrı merkezi görevlisi, oda destek personeli, mutfak personeli(aşçı, aşçı yardımcısı, kepçeci, bulaşıkçı, meydancı, depo personeli,  temizlik personeli (hastane ve hastanede temizlik süreçleri), hastane güvenliği, otopark personeli.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca söz konusu alımlara ilişkin değerlendirmelerinde Nisan ayını işaret ederek bazı gelişmelerin olabileceğini ifade etmişti. Ancak seçim gündemi, TBMM’nin açılamaması gibi nedenler planlamaların sarkmasına neden oldu. Bu kapsamda gündemin normale dönüyor olması ile alımlar için Haziran ayı öne çıkıyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir