Kamu Haberleri

Şehir Hastanelerine Yapılacak 12 Bin Personel Alım Kadroları Açıklandı

Ankara’da hasta kabulüne başlayan ve bazı noktalarında yapımı devam eden Bilkent Şehir Hastanesine personel alımı yapılacak. 7 Bin Sağlık Personelinin yanı sıra 5 Bin destek personeli alımı yapılacak hastane için ilk kadro bilgileri belli oldu. 

İLK KADROLAR BELLİ OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca söz konusu hastaneye dair yapmış olduğu açıklamasında, hastanenin hasta kabulüne başladığını ve 12 bin personel alımı yapılacağını müjdelemişti. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamanın ardından hangi kadrolarda alım yapılacağı belli olurken bazı kadrolar için kadro sayıları da ilan edildi. Buna göre şehir hastanelerine aşağıda yer alan pozisyonlarda sağlık personeli ve destek personeli alımları yapılacak.

Alım Yapılacak Kadrolar

Sağlık Personeli kadroları arasında Hemşire, doktor, tıbbi sekreter, ambulans şoförü, hasta bakıcı, eczacı, ameliyathane teknisyeni, ameliyathane hemşiresi kadroları yer aldı.

Destek Personeli kadroları arasında özel güvenlik görevlisi, çağrı merkezi görevlisi, oda destek personeli, resepsiyon görevlisi, aşçı, kepçeci, meydancı, depo personeli, engelli personel, ambulans şoförü, hasta bakıcı, eczacı, ameliyathane teknisyeni, ameliyathane hemşiresi, eski hükümlü işçi, hasta kabul sekreteri pozisyonları bulunuyor. 

KONTENJAN BİLGİLERİ

Söz konusu alımlar için ayrıca bazı kadrolardan kaç personel alımı yapılacağına dair bilgilerde geldi. Bu kapsamda şehir hastanesi bünyesine;

664 hasta yönlendirme ve danışma(tıbbi sekreter, resepsiyon, refakat, hasta taşıma), 55 çağrı merkezi görevlisi, 313 oda destek personeli 500 mutfak personeli(aşçı, aşçı yardımcısı, kepçeci, bulaşıkçı, meydancı, depo personeli 978 temizlik personeli (hastane ve hastanede temizlik süreçleri) 450 hastane güvenliği 62 otopark personeli alımları gerçekleştirilecek. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Öncelikle şehir hastanelerine yapılacak olan personel alımlarına başvuru süreci henüz başlamadı. İlanlar öncelikle İŞKUR üzerinden yayımlanacak. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara adaylar ya internet üzerinden yada İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yapılacak. Ancak Hemşire, Doktor gibi kadrolara yapılacak atamalar ise merkezi atamalar ile yapılacak. 

İlanlar yayımlandığı anda haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirin.

Personel ilanlarından anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir