Kamu Haberleri

SGK 2018 Faaliyet Raporu Verilerine Göre Asgari Ücret İle Doktor Çalıştırılmış

Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK) 2018 yılı faaliyet raporu belli oldu. SGK tarafından ilan edilen faaliyet raporunda 2018 yılı boyunca gerçekleştirilen denetim sonuçları ve bu sonuçların dikkat çeken verilerine yer verildi.

ASGARİ ÜCRET İLE DOKTOR

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yıl boyunca suistimalin önüne geçmek adına firmalara denetimler gerçekleştiriyor. Bu denetimler planlı ya da plansız olabiliyor. Bu denetimlerin yapıldığı alanların başında da özel sağlık kuruluşları geliyor. Özel hastaneler, tıp merkezi, eczane, diyaliz merkezi, optik merkezleri gibi sağlık kuruluşlarına yönelik gerçekleştirilen denetimlerde ise dikkat çeken bulgular elde ediliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2018 yılında bu denetimler kaspamında 114 hastane, 444 eczane ve 180 diğer sağlık tesisi denetlendi. SGK tarafından gerçekleştirilen bu denetimlerde 10 ve üzeri çalışanı olan sağlık kuruluşlarında tarama tarama yapıldı.

Tarama yapılan kuruluşların 470’inde ise doktorların asgari ücret ile çalıştırıldıkları belirlendi. Nitelikli meslek sahibi olarak çalışan doktorların asgari ücretl ile çalıştırılma süreleri ise 2016 yılı Ocak ayı ile 2018 yılı Eylül ayı. Söz konusu sağlık kuruluşları denetimler sonrası doktorların sigorta prim matrahlarını düzelttiler. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir