Kamu Haberleri

SGK 400 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Hatırlanacağı üzere Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) geçtiğimiz günlerde bir memur alım ilanı yayımladı. Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosu için yayımlanan memur alım ilanı için adaylar başvurularını 17 Haziran tarihine kadar yaptılar. 

75 KPSS puanıyla başvuru yapılan memur alım ilanına üniversitelerin lisans düzeyinde eğitim sağlayan hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık, matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden mezun olan adaylar müracaat etti. 

SGK 400 MEMUR ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

SGK tarafından yayımlanan sonuç listesinde alım yapılacak kadroların 4 katı kadar adayın başvuruları kabul edildi. Başvuru sonuçları kabul edilen adaylar için bundan sonra mülakat süreci başlayacak. 

Bu konuda da bilgilendirme açıklaması yapan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) mülakat tarihlerini açıkladı. Bu kapsamda ilan edilen başvuru listesinde adı olan adaylar 8 Temmuz tarihinden 26 Temmuz tarihine kadar mülakatlara katılacaklar. 

Mülakatların tamamlanmasının ardından ise adayların sonuçlara itiraz süreci başlayacak. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar, mülakat sonuçlarının açıklandığı tarihten sonraki 5 iş günü içinde yapılabilecek. Sınav itirazı için adaylar dilekçe verecekler. 

Sınav sonuçlarını SGK’nın internet sayfası (http://www.sgk.gov.tr) üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir