Kamu Haberleri

Sınavda 1. Olan Adayın Yerine 82. Sırada Bulunan Adayın Atanmasına Soru Önergesi

Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesine yapılan bir atama ile ilgili olarak çok konuşulacak bir iddia gündeme geldi. CHP Milletvekili Burcu Köksal tarafından dile getirilen atamalara dair 1. sırada ki aday yerine 82. sıradaki adayın atandığı belirtilerek bunun nedeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a soruldu. 

1. SIRADAKİ ADAY YERİNE 82. ADAY ATANDI

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, söz konusu atamalara ilişkin bir soru önergesi verdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılması istemiyle verilen soru önergesinde, yapılan müdür atamasının nedeni soruldu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Burcu Köksal konuya dair şu bilgileri verdi.

“Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme sürecince Puan sırasında 1. olan kişinin yerine Afyonkarahisar’daki yetkililer tarafından 5442 sayılı yasaya dayanarak puan sıralamasında 82. sırada olan kişinin müdür yapıldığı bilinmektedir.”

İşte Soru Önergesinde Yer Alan O Sorular

Söz konusu müdür atamasına dair soru önergesi veren CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal şu sorulara yanıt talep etti.

* Puan sıralamasına göre atama yapılması gerekirken Afyonkarahisar’daki yetkililer hangi gerekçeyle 5442 sayılı yasaya dayanarak bu atamayı yapmıştır?

* Bu atama ‘Hakkaniyete’ uygun mudur?

* Birinci olan varken 82. sıradaki kişinin atanması, hangi kriterle olmuştur?

* Bakanlık olarak Mülakat ile yapılan bu atamaların iptalini düşünüyor musunuz?

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir