Kamu Haberleri

SON DAKİKA…! 2019 KPSS’siz 5 Bin PTT Personel Alım İlan Tarihi için Adayları Üzen Haber

PTT 2019 yılı personel alım ilanları binlerce aday tarafından yakından takip ediliyordu. 2019 yılının son çeyreğinde yapılacak alımlar için duyuru bekleyen adaylara ise kötü haber geldi. 

PTT personellerinin yetkili sendikası Birlik Haber Sen tarafından gelen son dakika haberinde 2019 yılı PTT 5 bin personel alımlarının kısa bir dönemde yapılmayacağı bildirildi. Sendika tarafından yapılan basın açıklamasına ilişkin metni sizlerle paylaşıyoruz. 

2019 YILI PTT PERSONEL ALIMLARI İÇİN KÖTÜ HABER

PTT  5 bin KPSS’siz personel alımına dair yapılan bilgilendirme basın açıklamasının tam metni şu şekilde;

PTT A.Ş. Personel Alımına İlişkin Bilgilendirme

PTT A.Ş. ile Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz Kurum İdari Kurulu (KİK) Toplantısında personel alımı için çalışma yaptıklarını ve bu yönde planlamalarının olduklarını ifade ettiler. Yetkililerin bu ifadelerini ise sendikamıza bağlı haberleşme kanallarından ilan etmiştik.

Ancak gelişen süreç içerisinde Basın, Yayın ve İletişim Hizmet Kolunda faaliyet gösteren sendikalardan biri Danıştay 12. Dairesi’nde 2018/1775 esas numarasıyla açtıkları dava ile personel alım ve unvan yükselme yönetmeliğinin yürütmesinin durdurulmasına neden olmuşlardır.

Bu nedenle planlanan personel alımı bir yönetmelik olmadığı için gerçekleştirilememektedir. PTT A.Ş. durdurulan yönetmeliğe alternatif bir yönetmelik çalışması hazırlayıp bunu Cumhurbaşkanlığı nezdinde en kısa sürede çıkartılması için çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yönetmelik Resmi Gazete’de ilan edildikten sonra PTT A.Ş. personel alımını yeniden planlamaya alacaklarını bizlere bildirdiler. PTT A.Ş. yetkililerince verilen bilgi bu şekilde olup, süreç boyunca yaşanacak gelişmelerle bilgilendirmelerde bulunmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir