Kamu Haberleri

Son dakika: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kura sonuçları açıklandı!

Türkiye genelinde 81 ilden toplamda 1000 sözleşmeli (ASDEP) personel alımı yapılacağı geçtiğimiz günler açıklanmış ve başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınmıştı.

Binlerce kişi tarafından merakla beklenen 1000 sözleşmeli (ASDEP) kura sonuçları açıklandı.

HANGİ KADROLARA KAÇ PERSONEL ALINACAK?

Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar alanından 328,

Sosyoloji alanlarından 81,

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık branşından 232,

Psikoloji branşından 256,

Aile ve Tüketici Bilimleri branşlarından 50 ve Çocuk Gelişimi meslek guruplarından 53 olmak üzere toplamda 1000 bin personel alımı yapılacaktır.

Personel alımı hakkında bakanlığın yayınlamış olduğu resmi ilan şöyle;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesine göre, aşağıda belirtilen bölüm ve sayıda Aile Sosyal Destek Personeli Pozisyonu için yapılacak sözlü sınav ile sözleşmeli personel alınacaktır.

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Kura sonuçlarını öğrenmek isteyenler için https://aes.ailevecalisma.gov.tr/ adresinden başvuru yapan adaylar ulaşabilir. Adaylar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile kura sonuçlarını öğrenebilecek. Kura sonuçlaırnı öğrenmek için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir