Kamu Haberleri

Sosyal Çalışma Programı İçin Asıl Listede Çıkan Öğrencilerin Yapması Gerekenler

Türkiye İş Kurumu ile Çalışma Bakanlığı’nın ortak yürüttüğü Sosyal Çalışma Programı kapsamında 20 bin üniversite öğrencisi kamuda çalışacaklar. 

Günlük 67 TL ücret ile 3 ay süreyle çalışma fırsatı bulan öğrenciler için kura işlemi yapıldı. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından asıl ve yedek adaylar belirlendi. 

Peki kurada ismi çıkan asıl adaylar bundan sonraki süreçte hangi işlemleri yapacaklar?

İŞKUR’DAN SÇP DUYURUSU

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan duyuruya göre, Sosyal Çalışma Programı için asıl listede yer alan öğrenciler şu işlemleri uygulayacaklar. 

* Öğrenciler hangi kurum bünyesinde çalışmaya başlayacaklar ise (yüklenici ismi ile yer alan) o kuruma aynı gün içerisinde e-Devletten indirdikleri öğrenci belgelerini teslim edecekler.

* Bunun yanında öğrenciler 2018-2019 yılı güz döneminin (Güz olarak belirtmeyen okullarda 1. dönem) Genel Not Ortalamasını gösterir transkripti (not döküm cetveli) de kuruma verecekler. Burada öğrencilere bir uyarı yapılarak şu ifade kullanıldı. ”Transkript ile hazırlık sınıfının başarıyla bitirildiğine dair belgenin aynı gün edinilmiş olması gerekmemektedir.”

Yapılacak Son İşlem

Yukarıda yer alan evrak teslim işlemlerini yapan adaylar İŞKUR tarafından açıklanan son işlemi de yerine getirerek süreci tamamlayacaklar. 

”Hizmet Sağlayıcı Kuruma bu belgeleri sunduğunuzda Sosyal Çalışma Programı Genelgesinin ekinde de bir örneği yer alan Katılımcı Taahhütnamesini okuyarak isminizin karşısındaki çalışma günlerini inceleyip son sütundaki boşluğa imzanızı atmanız gerekmektedir.”

Mezun Olacak Öğrencilere Uyarı

SÇP programına başlayan bir öğrenci program sırasında mezun olacaksa programdan ayrılması gerekiyor. Yani öğrenci 8 Ağustos tarihinde mezun olacaksa 7 Ağustos tarihinde durumu kuruma bildirecek ve programdan ayrılacak.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir