Kamu Haberleri

Sözleşmeli Öğretmenlerin 2019 Yılı Maaşları Ne Kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli öğretmen atamaları tamamlandı. Bakanlık 2019 yılı Ocak ayı sonunda almış olduğu tercihlerin ardından sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarını ilan etti. Bu kapsamda 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması tamamlanmış oldu.

Ataması yapılan öğretmenler tercih ettikleri illerde göreve başlama yazılarının gelmesinin ardından görevlerine başlayacaklar. 

Peki sözleşmeli öğretmen olarak atanan adaylar ne kadar maaş alacaklar? 2019 sözleşmeli öğretmen maaşlarına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

2019 YILI SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MAAŞLARI

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılan adaylar tarafından en merak edilen konulardan olan maaş konusu. Şubat ayı sonunda yada Mart ayı başında göreve başlayacak olan sözleşmeli öğretmenler göreve başladıklarında yaklaşık olarak 3 bin 822 TL alacaklar. Bu rakama Ocak ayı zammı ve enflasyon farklı tutarları da dahil.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 4/B stastüsünde çalışacak sözleşmeli öğretmenlere. ayrıca ek ders ücretleri SGK kesintisinden dolayı ders başı 12.63 TL olarak ödenecek. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.