Kamu Haberleri

Sözleşmeli Personele Kadro Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuala Lumpur Zirvesine katılmak için Malezya’ya gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Malezya ziyareti sırasında kendisini takip eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Bir gazeteci tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Sözleşmeli personel konusu var. Bu ayın sonunda 19 bin 500 personelin sözleşme süresi bitecek. Bu sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi durumu var mı?” şeklinde bir soru soruldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

Personel noktasında biz sürekli alımları devam ettiriyoruz. Şu anda Sağlık Bakanlığı ciddi bir personel alımına yönelik adım attı. Aynı şekilde Milli Eğitim’de yine ciddi sayılabilecek bir sayı planlandı. Yalnız dedik ki takvimi iyi ayarlayalım. Diğer bakanlıklarda da yine benzer şeyler var. Sözleşmeli personel olarak niye bunu değerlendiriyoruz? Sebebi şu; bir tarafta aldığımız elemanın “Ben nasılsa artık kadroluyum, yan gel yat” mantığıyla hareket etmesi var. Ama diğer tarafta da işi sıkı tutma anlayışı var. Bunlara dayalı olarak bu tür adımları atıyoruz. Ama personel alımında bir taraftan tabi emeklilik süreci, emeklilikten doğan o boşlukları doldurma süreci de söz konusu. Buralarda bizler insanımızı değerlendirme açısından gerekli adımları atmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir