Kamu Haberleri

Sözleşmeli Personellere Kadro İçin Sosyal Medya Kampanyası

Kamu kurumlarında sözleşmeli olarak görev yapan personellerin kadrolu memur olmaları adına yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Kamu Sen sözleşmeli personellerin kadroya alınmalarına ilişkin düzenleme için sosyal medya kampanyası başlattı. 

Türkiye Kamu Sen’in resmi web sayfası üzerinden duyurulan sosyal medya kampanyası ile ilgili olarak Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci bazı açıklamalarda bulundu. 

SÖZLEŞMELİ PERSONELLER KADROLU OLSUN TALEBİ

Devlet kurumlarında sözleşmeli olarak çalışan kamu personellerinin kadorya alınmasına ilişkin Türiye Kamu Sen internet sayfası üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. 

Kamu Sen yapmış olduğu açıklamasında; Türkiye Kamu-Sen’in sosyal medya Twitter üzerinden bir etiket kampanyası başlatacağı ve bir kez daha güvencesiz sözleşmeli çalışanların sorunlarına dikkat çekeceği bildirildi. Sözleşmeli personellerin kadro talebinin ”Sözleşmelilere Kadro” etiketiyle Türkiye gündemine taşınacağını açıklayan Kamu Sen, Önder Kahveci’nin açıklamasına da yer verdi. 

“Sözleşmeli personel kadroya geçene kadar mücadelemiz her platformda sürecek, Türkiye Kamu-Sen bu işin bayraktarlığını üstlenecektir. Bu nedenle 21 Şubat Perşembe akşamı yapacağımız gündem çalışmasına tüm sözleşmeli personelin ve konu hakkında duyarlılık sahibi olan tüm vatandaşlarımızın katılımını bekliyoruz. İnanıyorum ki, yarın Türkiye gündemini sarsacağız, sözleşmeliye kadro müjdesini en kısa zamanda alacağız”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir