Kamu Haberleri

Sözlü Sınav (Mülakat) Olmadan ve Yaş Şartsız İlan Edilen 1014 Memur Alımı

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adaylar için yayımlanan ilanlarda yer alan bazı koşullar adayların ilanlara başvuru yapmalarına engel oluyor. Yaş şartı ve benzeri koşullar nedeniyle ilanlara başvuru yapamayan adayların tepki gösterdiği bir nokta ise mülakatlar. 

Mülakat sistemini adil bulmayan çok sayıda bu konuda çeşitli kampanyalar ve etkinlik düzenleyerek seslerini duyurmaya çalışmışlardı. 

Bu çerçevede bizlerde bu haberimizde siz okuyucularımıza yaş konusunda herhangi bir talebin olmadı ve sözlü sınavsız yapılacak olan memur alımlarını derledik. 

1014 MEMUR ALIMI YAPILACAK

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan merkezi atama tercih kılavuzuna göre çeşitli eğitim seviyelerinden mezun adaylar arasından 1014 memur alımı yapılacak.

Bu alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralaması esasına göre yapılacak olup alımlarda adaylardan mesleki şartların dışında özel şart talep edilmiyor. Adaylar genel koşullar ile birlikte ilanı bulunan kurumların alım yapacakları pozisyonlara göre belirledikleri özel mesleki şartları sağlamalılar. 

Kadro Kontenjan Detayları

ÖSYM Başkanlığı’nca ilan edilen atama tercihlerine göre eğitim durumlarına göre oluşan kadro kontejanlar şu şekilde;

Lisans Kadroları:  Devlet kurumları tarafından talep edilen ve ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla duyurulan merkezi atama memur alımlarında lisans mezunu adaylar için 630 kadro bulunuyor.

Önlisans Kadroları: Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren önlisans programlarından mezun olan adaylar, KPSS 2019/1 merkezi memur atamaları ile 254 kadro için başvuru yapabilecekler. 

Lise Kadroları: ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla mülakatsız KPSS puan sırasına göre alınacak olan lise mezunu memur sayısı ise 131.

Tercih Kılavuzu, kadrolar, kurumlar ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir