Kamu Haberleri

Spor Bakanlığı 3 Bin 243 Sürekli İşçi Alımı Mülakat Tarihleri Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi web sayfası üzerinden bir duyuru yayımlayarak sürekli işçi alımı için bundan sonraki süreç hakkında bilgi verdi. 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada sözlü sınava katılacak adayların 30 Nisan tarihinde açıklanacağı bildirildi. 

SPOR BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI MÜLAKATLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı yayımladığı duyurusunda söz konusu alımlara dair hatırlatmalarda bulundu. Bakanlık bu açıklamasında söz konusu alımların, ”4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde” yapıldığını bildirdi.

Spor Bakanlığı’nın taşra teşkilatılarında çalıştırılmak üzere yayımlanan ilanın, 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında 3243 işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla ilana çıkıldığı ve KPSS puan şartı aranmadığı ifade edildi. 

Bu alımlar için ilanda belirtilen meslek kolları için 27 Şubat 2019 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapıldığını ifade eden kurum kura çekimi sonucu, sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların asıl ve yedek olarak belirlendiği bilgisini verdi. Bu konuda, ”Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların tespiti ve sözlü sınav ile ilgili iş ve işlemler aşağıda yer alan takvime göre gerçekleştirilecektir.” ifadelerini kullanan Spor Bakanlığı şu takvimi yayımladı. 

Sözlü Sınav Takvimi

* İl Müdürlüklerince belge teslimi için çağırılan yedek adayların son evrak teslim tarihi: 19 Nisan 2019

* Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların İl Müdürlüklerinin internet sitelerinde ve duyuru panolarında yayımlanması: 30 Nisan 2019

* Sözlü sınavların gerçekleştirilmesi: 06 – 17 Mayıs 2019

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir