Kamu Haberleri

Spor Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Kura İşlemlerinin Ne Zaman Yapılacağı Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile sürekli işçi alımı kuralarının ne zaman çekileceğini ve sonuçların ne zaman açıklanacağına dair bir duyuru yayımladı. 

SPOR BAKANLIĞI’NDAN KURA İŞLEMLERİ DUYURUSU

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda, sürekli işçi alımı için kura çekilecek olan kadrolar hatırlatıldı. Bu kapsamda bu kadrolar için kura işlemlerinin 27 Şubat tarihinde gerçekleştirileceğini açıklayan bakanlık konuya dair şu ifadeleri kullandı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 sürekli işçi alımı kura sonuçlarına dair yayımladığı duyuru metnini ve adayların sonuçlara nasıl ulaşacağına dair detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Spor Bakanlığı Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

Bakanlığımıza bağlı il müdürlüklerinde (ilçeler dahil) çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu, 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ve 19/09/2009 tarihli ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında açık iş ilanlarına adaylar tarafından başvuruda bulunma işlemleri tamamlanmıştır.

Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Makine Teknikeri, Temizlik Görevlisi (Engelli ve Eski Hükümlü olarak başvuranlar dâhil), Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni meslek kolları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen nihai listelerde yer alan adayların, kura çekimi 27 Şubat 2019 tarihinde saat 10.00’da Noter huzurunda İl Müdürlüklerimizce yapılacaktır.

Kura çekim yerlerine ait bilgiler ekte bulunan listede yer almaktadır. Ancak, gerekli görülmesi halinde İl Müdürlüklerince kura çekim yerlerinde değişiklik yapılabilecektir. Kura çekim yerlerinde yapılacak değişiklikler ilgili İl Müdürlüklerince adaylara duyurulacaktır. Nihai listelerde yer alan başvuru sahipleri kura çekimini duyuru ekinde yer alan adreslerde izleyebileceklerdir.

Kura Çekim Bilgileri İçin TIKLAYINIZ

Kura sonuçları açıklandığı anda haberdar olmak için mobil uygulamamızı telefonunuza indirebilirsiniz.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir