Kamu Haberleri

Spor Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Nihai Listelerinde Adı Olan Adayların Yapacağı İşlemler

Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz haftalarda yayımladığı ilanında 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapılacak kadroya göre KPSS puanıyla yada KPSS’siz başvuru yapılan ilanlara adaylar büyük ilgi gösterdi.

Başvuruların tamamlanmasının ardından ise adaylar başvuru sonuçlarının belli olmasını bekliyordu. İŞKUR söz konusu alımlara dair yapmış olduğu açıklaması ile nihai listelerin açıklandığını ilan etmişti. Söz konusu duyurunun ardından adaylar sonuçlarını öğrendiler. 

Peki İŞKUR tarafından açıklanan nihai listede adı olan adaylar bundan sonra hangi işlemleri yapacaklar? İşte detaylar;

SPOR BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

Spor Bakanlığı sürekli işçi alım ilanına başvuruda bulunan adayların kura çekim işlemleri yapılacak. Kura işlemlerinin ardından tüm başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek. 

Bundan Sonra…

Adaylar bundan sonraki süreçte sözlü sınavlara katılacaklar. Sözlü sınav öncesi ise adayların evrak teslim işlemleri olacak. Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri ise Spor Bakanlığı’nca daha sonra açıklanacak. Adayların bu süreci yakından takip etmesi önemli. 

Yedek Adaylar Ne Yapacaklar?

Spor Bakanlığı sürekli işçi alım ilanında yedek olarak belirlenen adaylar; ınavda başarılı olup da işe başlamayanlar ile deneme süresi içinde işten ayrılanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle yerleştirme yapılacak.

Spor Bakanlığı Sözlü Sınav Tarihleri, Evrakları ile ilgili duyuru yayımlandığı anda haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir