Kamu Haberleri

Süleyman Soylu Açıkladı! Polis Alımlarında Renk Körlüğü için Karar Verildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündeme dair konuları ele almak için CNN Türk canlı yayınına katıldı. 

Burada başta güvenlik konuları olmak üzere çok sayıda konu başlığı hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Süleyman Soylu kendisine yöneltilen sorulara da yanıt verdi. 

Bu çerçevede polis alımlarına ilişkin açıklamalarda bulnunan Süleyman Soylu binlerce adayın yakından takip ettiği renk körlüğü hakkında çok önemli ifadelerde bulundu. 

POLİS ALIMLARINDA RENK KÖRLÜĞÜ AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımlarına dair açıklamalarında ilan tarihi hakkında açıklamalarda bulundu. 10 bin kişilik POMEM alımları olacağı müjdesini veren Bakan Süleyman Soylu ilan sürecinin uzadığının dikkatini çekti. Süleyman Soylu daha önceden Eylül ayında yapılacağı açıkladığı açıklanan alımların bir iki ay sonra yapılacağı bilgisini verdi. 

Polis alımlarına dair konuşmasında binlerce adayın merak ettiği ve düzenleme beklediği renk körlüğü konusunda da kararın verildiğini ifade eden Bakan Süleyman Soylu şu bilgileri paylaştı. 

”Bana gittiğim her yerde bununla ilgili dosya verdiler ve bunu kaldırın dediler.Bu konuda özel ve hassas bir şekilde çalışacağım.Yurt dışıyla karşılaştırmalarımı da yapacağım.Yaklaşık 5-6 üniversiteyle bir araya geldik, bir sonuca da vardık ama burada bunu açıklamayayım. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir