Kamu Haberleri

Süleyman Soylu’dan 3600 Ek Gösterge Müjdesi İçin Tarih

Kamu personellerine 3600 ek gösterge düzenlemesi konusunda hükümet kanadından çok önemli bir açıklama geldi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bazı etkinlikler kapsamında yapmış olduğu konuşmasında memurların sabırsızlıkla beklediği ek gösterge yasasına değindi. 

4 meslek grubu adına çıkarılacak olan ek gösterge düzenlemesinde tarih veren Bakan Süleyman Soylu, 2019 yılı sonunu işaret etti. 

YIL BİTMEDEN ÇIKMIŞ OLUR TAHMİNİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katılmış olduğu bazı programlar kapsamında güvenlik konularının yanı sıra kamu gündemini ele aldı. Kamu gündeminde liste başı olan 3600 ek gösterge konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söz verdiğini hatırlatan Süleyman Soylu, 4 meslek grubu için bu düzenlemenin yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı.

”Hem polislerimiz, hem de 3600 ek gösterge için diğer söz verilenler konusunda bizim tavrımız açık ve nettir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da burada 24 Haziran seçimleri öncesi vermiş olduğu bir söz var ve biz bu sözün bağlısıyız. 3600 ek gösterge polislerimize de ve diğer gruplara da, yani hemşiresi, imamı, öğretmeni de aynı şekilde verilecektir.”

Bakan Süleyman Soylu konuşmasında ayrıca yasanın ne zaman çıkacağına dair kendi düşüncelerini de kamuoyu ile paylaşarak, ”Benim kişisel kanaatim 2019 yılı bitmeden bu iş çözülür” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir