Kamu Haberleri

Tapu Kadastro’ya 64 KPSS Puanıyla Memur Ataması Yapıldı

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) bünyesine sözleşmeli personel alımı için gerçekleştirilen merkezi atama tercih sonuçları ÖSYM tarafından yayımlanan bir duyuru ile açıklandı. ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, adayların tercih sonuçlarının belli olduğu duyurulurken atamalara ilişkin sayısal bilgilerde paylaşıldı. 

Kamu İlanları olarak bizlerde ÖSYM tarafından paylaşılan sayısal bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

TAPU PERSONEL ALIMI SAYISAL VERİLER

ÖSYM Başkanlığı’nın ”KPSS 2019/3: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler” başlığıyla yayımladığı veriler şu şekilde.


Tapu Kadastro’ya memur olmak için önlisans ve lisans alanında toplam 265 kadro tercihe açıldı. Önlisans kadroları için 1241 aday başvuru yaptı ve tüm kadrolara yerleştirme yapıldı. Lisans için toplam 22 kontenjan bulunurken 17 adayın tercih yaptığı ve 15 adayın atandığı açıklandı. 

64 KPSS PUANIYLA MEMUR ATAMASI YAPILDI

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan sayısal verilerde, Lisans mezunu Büro Memuru alımı için açıklanan 22 kontenjadan İstanbul Arnavutköy’de bulunan kurum birimine 64 KPSS Puanıyla memur ataması yapıldı. Ayrıca 66 ve 69 KPSS puanları ile de İstanbul’da diğer kurumlara atamalar yapıldı. 


Önlisans mezunu adayların başvuruda bulunduğu kadrolar için ise en düşük atama puanı ise 74 ve 75 puan seviyesinde oldu. 

Tüm bu sayısal verilere ulaşmak için verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantıyı kopyalayıp internet tarayıcınıza yapıştırın ve enter tuşuna basın. 

Detaylar için; https://goo.gl/3icPyF

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.