Kamu Haberleri

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’den Bir İyi Bir Kötü Personel Alımı Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine yapılacak personel alımları konusunda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den açıklamalar geldi. 

TV35 kanalında yayımlanan Kent ve Siyaset adlı programa katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli burada on binlerce adayın yakından takip ettiği personel atamaları konusunda kendisine sorulan soruya yanıt verdi. 

Bekir Pakdemirli’nin Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine yapılacak personel alımlarına dair konuşması şu şekilde;

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ATAMALARI AÇIKLAMASI

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli kendisine sorulan, ”Tarım Bakanlığı personel atamaları ne boyutta, alımlar ne zaman olacak, rakamlar belli mi?” sorusuna şu yanıtı verdi. 

Devlette iş imkanı herkesin ya da toplumun gönlünden geçen bir şeydir diyelim. Tabiki ihtiyaç olduğu sürece alırız. Bildiğiniz üzere Orman kısmına 5 bin personel alalım dedik ve bunun için onay sürecinden geçtik.” Konuşmasının bundan sonraki bölümünde Orman Bakanlığı bölümüne yapılacak olan alımları hatırlatan Bakan Pakdemirli 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 500 memur, 300 şoför alımı yapılacağını söyledi. Böyle bir alımın Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde daha önce olmadığını söyleyen Bakan Pakdemirli alımların neden bu kadar olacağını da söyledi. 

5 bin kişilik bir alımı devletten neden istediklerini ifade eden Bakan Pakdemirli, 5 bin kişilik personel yükü karşısında Orman Genel Müdürlüğü üretiminin artmasını, kurum cari açığının kapanması noktasında Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ile Maliye Bakanlıklarına bildirimde bulunduklarını söyledi. 

‘İHTİYAC DOĞURULTUSUNDA PERSONEL ALMAMA DURUMUMUZ OLMAZ’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yapmış olduğunu konuşmasının devamında ihtiyaç olduğu dönem personel almama gibi bir durumumuz olmaz ifadelerini kullandı. Bakanlığın personel ihtiyaç planlamasının iyi yapılıyor olması gerektiğini ifade eden Bakan Pakdemirli şu ifadeleri kullandı. 

”Bugün itibariyle işte yavaş yavaş bir noktaya doğru gelecektir. Gıda Mühendisleri, Ziraat Mühendisleri, Veterineler ve Su Ürünleri konusunda da, personel ihtiyacı noktasında arkadaşlar çalışıyorlar. Bu noktada biz devletin ilgili kurumları ile de konuşuyoruz. Bu noktada ayrıca şunuda söylemek isterim ben personel alımına karşı değilim. Beni bazen böyle yansıtıyorlar lanse ediyorlar ama şu var; İhtiyaç olduğu sürece bu alımları yapmamız lazım ki bunların bir bölüme ihtiyacımız var. Ancak burada şunu söylemek istiyorum. Bu sadece bizimle bitmiyor. Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ile bunları görüşmek ve hemfikir olmamız gerekiyor. Önümüzdeki yılların bütçelerine bunları koydurmamız gerekiyor. ”

Bakanlığın personel alımına dair de açıklamalarda bulunan Bekir Pakdemirli, ”Planlı ve programlı olduğu sürece biz alımlara karşı değiliz. Çeşitli kurumlarlada görüşmeler devam ediyor. Ama ihtiyaç ne zaman olursa o zaman devam ederiz. Bunun yanında atama bekleyen arkadaşlarımızın kardeşlerimizin ek çaba sarfetmelerine gerek yok. Twitter hesaplarımıza bol bol mesaj atarak rahatsız etmelerine gerek yok. İhtiyacımız varsa biz zaten alırız, bu kadar fazla yazmak pozistif bir etkide oluşturmayacak.”

BU KADAR BÜYÜK ALIM BEKLEMESİNLER

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli konuşmasında ayrıca alımların peyderpey olacağını ifade ederek. Tarım bölümleri için planlamaların devam ettiğini ancak bu kadar büyük bir alım beklemesinler ifadelerini kullandı. Pakdemirli konuşmasının sonunda ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisine merkezi atamalar ile 231 personel alımı yapılacağını hatırlattı ve böyle 100 100 200 200 alımlar olduğunu ifade etti.

Kamuilanlari.com – ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir