Kamu Haberleri

Tarım Bakanı Pakdemirli Ayrılırsa Tarım Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı İptal Mi Olacak?

Yerel seçim sonuçlarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinede değişiklik yapması bekleniyor. Bazı bakanlarla göreve devam edilmemesi ve yeni bakanların ataması kuvvetle muhtemel.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değişiklik yapması beklenen bakanlıkların başında ise Tarım ve Orman Bakanlığı’nın geldiği ifade ediliyor. Bekir Pakdemirli’nin bu görevden alınacağı ve yerine başka bir ismin geleceği şimdiden konuşulmaya başladı. 

AKILLARA GELEN SORULAR

Peki halen Tarım ve Orman Bakanlığı görevinde bulunan Bekir Pakdemirli’nin görevi devretmesiyle;

* Gündemde olan 5 bin personel alımı nasıl etkilenir?

* Kontenjan sayısında artış ve azalma olur mu?

* 5 bin personel alımı iptal olur mu?

Tüm bu soruların yanıylarını Kamuilanlari.com olarak haberimizde değerlendiriyoruz. 

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARININ GELECEĞİ

Yerel seçimlerin hemen öncesinde 23 aydır alım bekleyen adaylar için Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli bir açıklamada bulunmuştu. 

Katıldığı bir televizyon programında bakanlığın 5 bin personel alımı için hazırlandığını ifade eden Bakan Kurum alımların Orman Müdürlükleri bünyesine yapılacağını söylemişti. Bu kapsamda kadrolara dair bilgi veren Bekir Pakdemirli Orman Mühendisi kadrosuna 1200, Orman Muhafaza Memuru kadrosuna 2700, Memur kadrosuna 800 ve Şoför kadrosuna 300 personel alımı yapılacağını açıklamıştı. 

ALIMLARIN GELECEĞİ NE OLACAK?

Tarım Bakanı Pakdemirli tarafından açıklanan 5 bin alımla ilgili fazla bilgi verilmemesi bu alımlarda revizyon olma olasılığını güçlendiriyor. Özellikle alımların ne zaman yayınlanacağının açıklanmaması ve 5 bin kişilik alımların bir plan halinde olması kadro sayısında değişiklik olmasını sağlayabilir.

Ayrıca açıklanan kadrolarda Ziraat Mühendisleri, Gıda Mühendisleri, Veteriner Hekim, Su Ürünleri Mühendisi ve Bakanlıktan alım bekleyen diğer mühendis, tekniker ve teknisyen alımlarının olmaması da çok tepki almıştı. 

Kamuilanlari.com olarak Bekir Pakdemirli’nin Tarım ve Orman Bakanlığı görevinden ayrılması durumunda yapılması muhtemel alımlara yeni kadroların eklenmesi ve alım yapılacak personel sayısının artış göstereceğini öngörüyoruz.

SİZCE ALIMLARA HANGİ KADROLAR HANGİ SAYIDA EKLENMELİ?

Söz konusu alımlar için adayların şu dönemde gösterecekleri tepkiler önem kazanıyor. Peki sizce Tarım ve Orman Bakanlığı hangi kadrolarda ne kadar alım yapmalı?

Yorum olarak görüşlerinizi yazabilir ve sesinizi duyurabilirsiniz.

Kamuilanlari.com – ÖZEL HABER (AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN ALINTILANAMAZ)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir