Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı 2 Yıldır Personel Alımı Yapmayı Unuttu

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılmayalı çok uzun bir süre oldu. En son 2 yıl önce alım yapan bakanlıktan ilan bekleyen aday sayısı her sene biraz daha katlanıyor. 

Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi bakanlıkların bu süre içerisinde binlerce personel alımı yapmasına rağmen Tarım Bakanlığı personel alımı için girişimde bulunmadı. 

Peki çok sayıda meslek grubundan on binlerce adayın ilan beklediği bakanlık 2019 yılında bir tarım bünyesine alım yapacak mı?

2019 YILINDA MÜJDE GELECEK Mİ?

Tarım Bakanlığı 2019 yılında personel alımı için kadro ihdası yapmıştı. Bakanlık 10 bin 550 kadro için Maliye ve Hazine Bakanlığı’ndan onay talep etmişti. Bu kadro ihdas talebinden sonra ise Orman Bakanlığı bünyesi için 5 bin personel alımı yapılacağı açıklandı. 

Orman Muhafaza Memuru, Orman Mühendisi, Şoför gibi kadrolara yapılacak personel alım açıklamasından sonra Tarım Bakanlığı’ndan ilan bekleyen adaylarda umutlanmıştı. 

Ancak bu süreçten sonra ne Tarım Bakanlığı’ndan bir duyuru yapıldı ne de Tarım Bakanı konuya dair bir açıklamada bulundu. 

ADAYLAR İLAN BEKLİYOR

Tarım Bakanlığı’nın çok uzun süredir alım yapmaması binlerce adayı mağdur ediyor. Mezun sayısının artması, adayların işsizlik sorunları ve kariyer planlamalarının yapılamaması dolayısıyla ciddi mağduriyetler oluşuyor. 

Kamuilanlari.com olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan en kısa süre içerisinde personel alımına dair bilgilendirme yapmasını ve ilanında biran önce yayımlanması gerektiğini bildiriyoruz.

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir