Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı 2019’da 5 Bin 550 Personel Alımı Mı Yapacak?

Orman Bakanlığı bünyesine 5 bin personel alımı yapılacağı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından seçimlerden önce açıklanmıştı. 

Bekir Pakdemirli o dönem yapmış olduğu açıklamasında alımlara dair kadro detaylarına ilişkin bilgileri adaylarla paylaşmıştı. Orman Bakanlığı bünyesine yapılması muhtemel alımların yanında ayrıca Tarım Bakanlığı bünyesine de alımlar bekleniyor.

Kamu İlanlari olarak Tarım Bakanlığı bünyesine personel alımı konusunu ele alıyoruz. 

TARIM BAKANLIĞI PERSONEL ALIM KONUSU

Bilindiği üzere seçimlerden önceki süreçte Tarım ve Orman Bakanlığı, Maliye Bakanlığı’ndan 10 bin 550 kişilik bir kadro talebinde bulunmuştu. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen personel atama talebinin ardından ise Bekir Pakdemirli’nin 5 bin personel alımı açıklaması geldi. 

Ancak yapılan adaylar sadece Orman Bakanlığı bünyesine olacak alımların yeterli olmadığı konusunda hemfikir. Burada önemli olan nokta ise Tarım Bakanlığı için alımların olup olmayacağı konusu. 

Bu konuda son gündeme gelen iddia ise talep edilen 10 bin 550 kişilik alımının 5 bin kişilik kısmının Orman Bakanlığı’na, 5 bin 550 kişilik kısmının da Tarım Bakanlığı bünyesine yapılacağı yönünde. Bu kaspamda bu alımlarda Ziraat, Gıda, Su Ürünleri Mühendisleri ile Veterinerler başta olmak üzere çeşitli kadrolarda mühendis, tekniker alımı olması bekleniyor. 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Tarım Bakanlığı için gündeme gelen 5 bin 550 kişilik personel alım iddiaları için siz ne düşünüyorsunuz.? 

Alımlar hangi kadrolarda olmalı?

Kontenjan yeterli mi?

Tüm düşüncelerinizi haberimizin altına yorum olarak yapabilirsiniz.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir