Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı İlanında Ziraat, Gıda ve Su Ürünleri Mühendisleri ile Veteriner Alımı Olmamasına CHP’den Tepki

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli gün içerisinde yapmış olduğu konuşmasında 5 bin personel alımı müjdesi vermişti. Bakan Pakdemirli tarafından yapılan açıklamalarda bakanlığın 4 farklı pozisyonda 5 bin personel alımı yapacağı duyuruldu. 

Ancak Tarım Bakanlığı’ndan personel alım ilanı bekleyen çok sayıda bölümden alım olmaması da dikkatlerden kaçmadı. 

Bu konuya dair Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekillerinden tepki geldi. 

CHP’DEN ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIM KADROLARINA TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili olan Ziraat Mühendisi Orman Sarıbal kendisine ait sosyal medya hesabından, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tarım Bakanı tarafından açıklanan personel alımı rakamlarına değinen Bakan Pakdemirli Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Veterine Hekim, Tekniker ve Teknisyen alımı olmamasına değindi. 

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, “1200 orman mühendisi, 2700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak üzere toplam 5000 personel alımı yapacağız” dedi. Yıllardır umutla bekleyen ziraat mühendisi, gıda mühendisi, veteriner hekim, tekniker ve teknisyen yine unutuldu.

Sözünüzü Yerine Getirin Paylaşımı

27. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi olan Bekir Başevirgen’de sosyal medua hesabından yapmış olduğu açıklamaısnda 10 bin 551 alımı yerine 5 bin alım olması konusuna değindi. Gıda Mühendisleri ve Su Ürünleri Mühendisi, Veteriner Hekim ataması yapılmasını eleştiren Bekir Başevirgen şu açıklamalarda bulundu. 

”Tarım Bakanı tam da seçim öncesi müjdelemiş!5000 Kişilik personel alımı yapacaklar!Siz önce iki senedir tutmadığınız 10551 kişilik gıda orman,su ürünleri mühendisleri ile veteriner hekimlere verdiğiniz sözü yerine getirin.”

”Sadece 1200 orman mühendis alarak bitirmiş olduğunuz tarımımızı kurtaramazsınız!”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir