Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı’na Yapılacak Personel Ataması 5 Bin Kişilik Bile Olmayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine yapılacak olan personel alımları için süreç uzadıkça adayların mağduriyeti artıyor. Bu konuda kariyer planlaması konusunda önlerini göremeyen adaylar alımlar için net bir açıklama bekliyor. 

Çok sayıda alandan alım bekleyen adaylar için ise umutlarını kıran bir açıklama geldi. 

TARIM BAKANI: ORMAN BAKANLIĞI GİBİ 5 BİN KİŞİLİK OLMAYACAK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir programda Tarım Bakanlığı personel alım konusunu değerlendirdi. 

Bu konuda süreci değerlendiren Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, adayların merak ettikleri konulara yanıt verdi. Kendisinin personel alımlarına karşı olmadığını ifade eden Bekir Pakdemirli sosyal medya da böyle bir algı oluştuğunu söyledi. 

Personel alımı konusunda ihtiyaç olması halinde ilanların olacağını da söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, alım sürecinin sadece kendilerine bağlı olmadığını belirtti. Bekir Pakdemirli konuşmasında ayrıca personel alımı noktasında Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ile bunları görüşmek ve hemfikir olmak gerektiğinin altını çizdi. 

BU KADAR BÜYÜK ALIM BEKLEMESİNLER

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Bakanlığı’na personel alımlarının peyderpey olacağını, küçük küçük alımlarında devam edeceğini ancak bu kadar büyük (Orman Bakanlığı 5 bin kişilik alımı kastediyor) alım beklenmemesi gerektiğini ifade etti. 

Açıklamaların videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir