Kamu Haberleri

Tarım Bakanlığı’nda İş Yükünün Hafifletilmesi İçin Personel Alımı Elzemdir

Toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde TOÇ Bir Sen ile Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli bir toplantı düzenlediler. Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ile Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli gerçekleştirilen toplantı kapsamında kamu gündeminin önemli konuları ele alındı. 

Kamuda çalışan personellerin talepleri, mağduriyetleri ve yaşadıkları sorunların yanında görüşme kapsamında ele alınan bir diğer konu Tarım Bakanlığı’na personel alımı konusu oldu. 

TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’YE PERSONEL ALIM TALEBİ

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin gerçekleştirdiği iki ziyaret kapsamında, Hüseyin Öztürk Tarım Bakanlığı’nda çalışan personellerin iş yükü konusuna değindi. Orman Bakanlığı için 5 bin personel alım kararını hatırlatan TOÇ BİR SEN Başkanı Öztürk, OGM çalışanlarının iş yüklerini hafifletmek, iş bekleyen gençlere de istihdam oluşturmak için yapılacak olan 5000 personel alımından duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk açıklamalarında ayrıca aynı adımın Tarım Bakanlığı içinde atılmasını talep etti. Tarım Bakanlığı’na personel alımı yapılmasını elzem olarak nitelendiren Hüseyin Öztürk tarımdaki kamu görevlilerinin de iş yükünün azaltılması ve yeni mezun olan gençlerin kendi alanlarında istihdam edilmesi için ihtiyaç duyulan branşlarda alımların ivedilikle yapılmasını talep etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir