Kamu Haberleri

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Personel Alımı Konusunu Yine Unuttu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli katıldığı bir program kapsamında tarım, ekonomi ve gündeme dair merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli katıldığı program kapsamında ayrıca kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. 

Ancak binlerce aday tarafından merakla beklenen ve 20 aydır alım yapılmayan Tarım Bakanlığı personel alımı konusuna değinmedi. 

TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ PERSONEL ALIMI KONUSUNU UNUTTU

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine 20 aydan uzun süredir personel alımı yapmaması binlerce adayın mağdur  olmasına neden oldu. Bu konuda eski bakanlar tarafından verilen sözlerin yanı sıra 2019 yılında Maliye Bakanlığı’ndan atama talep edilmesi adayları umutlandırsa da henüz bir gelişme yaşanmadı. 

Tarım Bakanlığı personel alımlarına dair son açıklama ise Tarım Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’dan gelmişti. Mustafa Aksu yapmış olduğu açıklamasında 2019 yılı içinde personel alım ilanını yayınlamayı hedeflediklerini ifade etmişti. 

Konuya dair yaşanan son gelişmeler bu şekilde olurken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli gündemi değerlendirmek adına bir programa katıldı. Burada personel alımı konusuna değinmesi beklenen Bakan Pakdemirli konuya dair hiçbir açıklamada bulunmadı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın personel alım ilanının yayımlanmamasının oluşturduğu mağduriyetler ise devam ediyor. 

Kamuilanlari.comÖZEL Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir