Kamu Haberleri

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı Kadro Kontenjan Dağılımı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yerel seçim öncesi bir televizyon programına katıldı. 

Burada yerel seçim gündemini, AK Parti’nin çalışmalarını ve bakanlığının yürüttüğü projeler hakkında açıklamalarda bulunan Bekir Pakdemirli ayrıca personel alımı konusuna değindi.

TARIM BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

On binlerce aday aylardır Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek alımları bekliyor. Bu konuda uzun zamandır beklentide olan adaylar için müjdeli haber ise Tarım ve Orman Bakanı Bekirpakdemirli’den geldi. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, seçim öncesi Habertürk TV’den Veysi Ateş’in programına konuk oldu. Burada konuşmasının ardından kendisine sorulan personel istihdamı sorusuna yanıt veren Tarım Bakanı Pakdemirli 5 bin personel alımı yapılacağı müjdesini verdi. 

Alım yapılacak olan 5 bin personelin kadro ve kontenjan dağılımını da açıklayan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli  şu açıklamda bulundu. 

2019 Tarım Bakanlığı Kadro ve Kontenjan Bilgileri

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine yapılacak olan alımların büyük bir kısmı Orman Muhafaza Memuru ile Orman Mühendisi kadrolarına olacak. Alımlarda ayrıca memur ve şoför kadroları içinde alımlar olacak.

* Orman Mühendisi kadrosuna 1200 personel

* Orman Muhafaza Memuru kadrosuna 2700 personel

* Memur kadrosuna 800 personel

* Şoför kadrosuna 300 personel alımı yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli alımların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralaması esasına göre yapılacağını açıkladı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir