Kamu Haberleri

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Daha Ne Kadar Bekletilecek?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımları konusunda çok büyük bir mağduriyet yaşanıyor. Bu bakanlıktan personel ataması bekleyen on binlerce aday ilanların yayımlanmaması nedeniyle uzun süreli bir bekleyiş içinde. Gelecek ve kariyer planlamalarında zorlanan adaylar ise ilanın artık yayımlanmasını istiyorlar. 

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Çok uzun süredir atama yapılmayan Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde ise çok sayıda bölümden mezun adaylar ilan bekliyor. Gıda Mühendisleri, Ziraat Mühendisleri, Orman Mühendisleri, Veteriner Hekimler, Teknikerler, Orman Muhafaza Memuru adayları, Su Ürünleri Mezunları ve daha çok sayıda bölüm. 

Sosyal medya çalışmalarının ara vermeden devam ettiği atamalara ilişkin ise bakanlığın uzun süreli sessizliği de geçtiğimiz günlerde bozulmuştu. 

Tarım ve Orman Bakanı Mustafa Aksu, Toç Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında konuya dair açıklamalarda bulunmuş ancak adayların beklediği açıklamaları yapmamıştı. Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu konuşmasında 2019 yılı içinde alım olması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. İşte o açıklamalar; “Bakanlığımız ve Bağlı Kuruluşlarında personel planlaması yaparak, ihtiyaç duyulan tüm branşlarda ilave personel alımını 2019 yılında gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

ARTIK SOMUT ADIM ATILMALI

Kamuilanlari.com olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan alım bekleyen adayların seslerini daha öncede duyurmuştuk. Bu konuyu sık sık gündeme getirerek adayların mağduriyetlerinin giderilmesi adına Tarım Bakanlığı alımlarında somut adım atılmasını dile getirmişti. 

İlgili Haberimiz: Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı İçin Artık Somut Adım Atılmalıdır 

Bakan Yardımcısı Aksu’nun Açıklaması: Tarım ve Orman Bakan Yardımcısından Personel Alımı Açıklaması

Tarım Bakanlığı Personel Alım Haberlerini Yakından Takip Etmek için;

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir