Kamu Haberleri

Taşeron İşçi Maaşlarına Zam Müjdesi! Kadrolu İşçi Maaşları İle Eşitlendi

Taşeron işçilerin maaşlarına zam konusu çalışma gündeminin önemli konuları arasında yer alıyor. Son dönemlerde bu konularda atılan adımlar ve belediyelerin aldıkları kararlar işçileri memnun ederken bu zam haberleri tüm işçiler tarafından bekleniyor.

Konuya dair son gelişme ise Ankara’dan geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Anfa Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan ve KHK kapsamında kadroya alınan taşeron işçilerin maaşları kadrolu işçilerin maaşlarına eşitlendi.

TAŞERON İŞÇİ MAAŞLARI KADROLU İŞÇİ MAAŞLARINA EŞİTLENDİ

Kadroya alınan taşeron işçilerin maaşlarına zam konusunda Antalya, İstanbul gibi şehirlerde alınan 635 TL’lik zam haberlerine Ankara’dan gelen zam haberi de eklenmiş oldu. Taşeron işçilerin maaşlarına yapılacak olan zam ile ilgili açıklamalar ise ANFA Genel Müdürü Erdal Türk’ten geldi. İşçilerin maaşlarına zam konusunda bir ayrımın kalmadığını vurgulayan Erdal Türk bugünden sonra bütün çalışanlarımız ANFA’nın çalışanıdır, dedi.

 Erdal Türk konuşmasında asıl olan İnsana Hizmettir dedi ve Anfa olarak şehre ve insana hizmet ettiklerini açıkladı. İşin özü eşit işe eşit ücrettir diyen ANFA Genel Müdürü ekmeği hep beraber paylaşacağız dedi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Anfa Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarına yönelik zam sözleşmeli Hizmet İş Sendikası ile imzalandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir