Kamu Haberleri

Taşeron İşçiler İçin Örnek Olacak 500 TL Bayram İkramiyesi Kararı

Taşeron işçilerin bayramdan önceki dönemde en çok konuştukları konulardan birisi de bayram ikramiyesi konusu olmuştu. Taşeron işçilere 75 TL bayram ikramiyesi verilmesi ve bu ikramiyeden gelir vergisi kesintisi yapılması kamu gündeminde sıkça yer almıştı.

Gelir vergisi ve diğer kesintilerin ardından 53 TL’ye inen bayram ikramiyesi hafızalardaki yerini korurken Ankara Keçiören Belediyesi konuya ilişkin önemli bir adım attı.

TAŞERON İŞÇİLERE 1000 TL İKRAMİYE

Keçiören Belediyesi bünyesinde çalışan taşeron işçiler için bayram öncesi dönemde inisiyatif alarak bayram ikramiyesi ödemesi yapacağını duyurdu. Belediye memur, sözleşmeli personeller için yapılan iyileştirmelere ek olarak işçilere bayram ikramiyesi dağıttı. Bu ödemeler ise memur veya sözleşmeli memur olarak görev yapan personellere Sosyal Denge Tazminatından kaynaklı 350 TL, Ramazan Bayramı ikramiyesi olarak 400 TL ödendi. Ayrıca bu personellere 600 TL kurban bayramı ikramiyesi ödenecek.

Taşeron işçilere ise Ramazan Bayramı ikramiyesi olarak 400 TL ile 500 TL arasında ödemeler yapıldı. Söz konusu ikramiye ve maaş iyileştirmelerine dair açıklamalarda bulunan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ödemelerin bayram öncesinde yapıldığını duyurdu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir