Kamu Haberleri

Taşeron İşçilere Ekim Ayı İçinde Ek İkramiye Müjdesi

Taşeron şirketlerinde çalışırken belediye şirketlerinin kadrolarına alınan personellere sağlanan mali haklardan bir tanesi de 10 günlük ikramiye ödemesi. 

Bu ikramiye ödemesi yılda iki taksit halinde ödenmekte olup belirli sürelerde bu ödemeler yapılıyor. 

2019 yılı için bu ödemelerin ilk taksiti Nisan ayında belediye şirketlerinde çalışan personellerin hesabına yatırıldı. Bu ödemelerin ikincisi ise Ekim ayında çalışanlara ödencek. Peki belediye şirketlerinde çalışan taşeron içşilere yapılacak bu ikinci 5 günlük ikramiye ödemesi ne kadar olacak? 

TAŞERON İŞÇİLERE İKRAMİYELERİN İKİNCİ TAKSİTİ ÖDENECEK

Belediye şirketleri bünyesinde çalışan taşeron işçilere yapılacak ikramiye ödemeleri, çalışanların maaşlarına göre ödenecek. Bu ödemeler her çalışana ayrı olarak yatırılacak. 

Söz konusu ödemelerde ayrıca kesintilerde olacak. Gelir vergisi ve sigorta primi kesintileri sonrası ise geriye kalan net tutar işçilere verilecek. Kamuilanlari.com bizlerde maaşlara göre yapılacak olan ödemeleri kesintisiz halleri ile sizlere paylaşıyoruz. 

Yukarıda yer alan tabloya göre belediye şirketlerinde çalışan taşeron işçilere yapılan en düşük ödeme asgari ücretli çalışanlara olacak. Asgari ücretli çalışanlara ödenecek kesintisiz tutar 286 TL. Maaşlar arttıkça bu ücret 500 TL’ye kadar yükseliyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir