Kamu Haberleri

Taşeron İşçilere Enflasyon Farkı Zammı İçin Hükümetten Sevindiren Açıklama

Kamu gündeminin en önemli konu başlıklarından olan taşeron işçilere enflasyon farkı zammı konusunda çok önemli bir gelişme yaşandı. Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen iftar yemeğine katılan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalarda, işçi maaşları için hükümetten kurumlara çağrı geldi. 

TAŞERON İŞÇİLERE ENFLASYON FARKI ZAMMI VERİN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım katılmış olduğu iftar etkinliği kapsamında ele aldığı konuda enflasyon farkı zammının işçilerin hakkı olduğunu söyledi. 

Burada kurum yöneticilerine çağrıda bulunan İBB Başkanı Binali Yıldırım dengesizliklerin düzeltilmesi ve zam yapılması için çağrıda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın yapmış olduğu konuşma;

Taşeron İşçilere Enflasyon Farkı Zammı Çağrısı

”Bu KHK ile geçenlerin biliyorsunuz, enflasyon farkı verilmiyor idi, o zaman belediye başkanlarımıza söyledik, dedik ki bu arkadaşlarımızı hakkıdır, nihayet bir karar alındı, o kararda 635 lira ücretlerine ilave olacak, bunun bazıları uygulanıyor, bazıları uygulanmıyor. Buradan yönetici arkadaşlara ve sendika başkanlarımıza çağrı yapmak istiyorum. Bu dengesizlikleri bir an önce düzeltin ve çalışanlarımızın hakkını bir an önce verin diyorum”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir