Kamu Haberleri

Taşeron İşçiye Bayram Öncesi 3’lü Ödeme Müjdesi: İlave Tediye, Maaş ve İkramiye

Kurban Bayramı öncesi devlet çalışan mağdur olmamaları adına çok sayıda ödeme yapacak. Bu ödemelerin bir bölümü de kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeron işçilerin alacakları ödemeler oldu. 

Kamuda çalışan taşeron işçilere bayramın hemen öncesinde kurban bayramı ikramiyesi, maaşlar ve ilave tediye ikramiyesi ödemeleri yapılacak.

Peki taşeron işçiler ne kadar ödeme alacaklar? İşte kalem kalem taşeron işçilerin alacakları ödeme tutarları. 

KAMUDA ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİLERİN ALACAKLARI ÖDEMELER

Maaş Ödemeleri; Kurban Bayramı öncesi en önemli ödemeler maaşlar. Her ayın 15’inde yapılan kamu çalışan maaşları bu sene bayramın ayın 11’inde olması ve ayın 11’inin Pazar günü olması nedeniyle ödemeler 9’un yapılacak. Kamuda çalışan personellerin maaşları ayın 9’undan itibaren hesaplarda olacak. 

Bayram İkramiyesi Ödemesi; Kamuda çalışan tüm taşeron işçilere bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak. Bu ödemeler hem belediye çalışanlarına hemde diğer kurum çalışanlarına ödenecek. Esas tutarı 72 TL olan bayram ikramiyesinden gelir vergisi kesintisi yapıldıktan sonra 53 TL kalıyor. Bu 53 TL’lik tutarda bayram öncesi işçilere ödenecek. 

İlabe Tediye İkramiyesi Ödemesi: Bayram öncesi 4/D’li taşeron işçilere ilave tediye ikramiyesi ödemesi yapılacak. Bu ödemeler sadece kamuda çalışan personllere ödenecek. İlave tediye ödemesi bazı kurumlar ile belediyede çalışan taşeron işçilere ödenmez. Kamu kurumlarında çalışan 4/D’li taşeron işçilere yılda 52 günlük ilave tediye ikramiyesi ödenir. Bu ödemeler günlük yevmiye üzerinden yılda 4 taksit halinde yapılır.İşçinin maaşına göre yapılan bu ödemeler maaş arttıkça artar.  En düşük ikramiye ise asgari ücretli çalışanlara 792 TL olarak yapılır. 

Maaş Göre Tediye İkramiyesi Ödeme Tablosu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir