Kamu Haberleri

Taşeron İşçiye Maddi Yardım Ödemeleri, Ek Ücret ve İkramiye Ödemesi

Kamu kurum ve kuruluşlarında kadrolu olarak çalışan taşeron işçiler maaşlarına zam alamadıkları şu dönemde diğer ödemeleri yakından takip ediyorlar. 

Ekonomide yeniden zorlu bir sürecin yaşanması ve çok sayıda alanda temel ihtiyaçlara yüksek oranlı zamlar yapılması taşeron işçiler başta olmak tüm vatandaşları zorluyor. 

Bu çerçevede bu haberimizde siz okuyucularımıza önümüzdeki süreçte taşeron işçilere yapılacak ek ödemeleri aktarıyoruz. 

TAŞERON İŞÇİLERE YAPILACAK EK ÖDEMELER

Taşeron işçilere yapılacak en erken ek ödemeler Eylül ayı içerisinde olacak. Bu süreçte işçilere aile ve çocuk durumlarına göre eğitim yardımı ödenecek.

Mevzuatta yer alan ödeme planına göre; taşeron işçiler en az ilköğretim seviyesinde çocuğu olmasında durumunda 100 TL ek ödeme alır. Yılda bir defa ödenen bu ek ödemeler ortaokul seviyesinde çocuğunu bulunan 4/D’li işilere 110 TL, lise seviyesinde çocuğu bulunan işçilere 120 TL olarak ödenir. Eğer taşeron işçinin çocuğu üniversite düzeyinde olur ise ek ödeme 140 TL olarak yapılır. 

Kamuda çalışan taşeron işçilere önümüzde ki dönemde yapılan en önemli ödeme tediye ikramiyesi. Yılın geride kalan bölümünde 3 taksiti ödenen ikramiyelerin 4. taksiti bekleniyor. 

4/D’li işçilerin maaşlarına göre yapılan bu ikramiye ödemeleri en az asgari ücretli vatandaşa ödeniyor.52 gün olarak 4 taksit halinde ödenen bu ikramiyeler asgari ücrteli çalışan işçiler için 792 TL seviyesinde. Peki bu ödemeler ne zaman yapılacak? 

Kamuda görev yapan 4/D’li taşeron işçilerin tediye ikramiyesi ödemeleri Aralık ayı içerisinde yapılacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir