Kamu Haberleri

Taşeron İşçiye Sağlanan Kadro Desteği Sıra TYP Çalışanlarında

Hak İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız katılmış olduğu bazı etkinlikler kapsamında sendikası tarafından mücadelesi verilen konulara değindi.

Bu çerçevede KHK ile kadroya alınan taşeron işçiler adına yürütülen çalışmalara değinen Celal Yıldız taşeron işçilerin kadro almalarını sağladıklarını ifade etti.

Sendika olarak çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Hak İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız kadro alamayan taşeron işçiler ile TYP çalışanlarının kadro konuları üzerinde durduklarını belirtti. 

‘TYP ÇALIŞANLARI İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK’

Hak İş Sendikası olarak taşeron işçi mücadelesi üzerinde durdukları hatırlatmasında bulunan Celal Yıldız, kimsenin taşeron işçilere önem vermediği dönemde, taşeron işçilerin örgütlenmesi için çaba sarf ettik, dedi. Bu konuda uzun çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Yıldız ortada hiçbir yasanın olmadığı dönemde taşeron işçi sorunlarıyla ilgilendiklerini belirtti.

Bu çalışmaların meyvesini verdiğini dile getiren Hak İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız aynı mücadelenin Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalışan geçici işçiler içinde verileceğini dile getirdi.

”Toplum Yararına Program (TYP) emekçilerinin örgütlenmesi ve haklarının verilmesi için de yeni bir mücadelenin içine girdik. Şuan da TYP emekçileri için ciddi çabalar sarf ediyoruz. İnanıyoruz ki TYP emekçileri için başlattığımız bu mücadeleden de alnımızın akıyla çıkacağız ve bu emekçi kardeşlerimizin de dualarıyla daha da çok büyüyerek yolumuza devam edeceğiz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir