Kamu Haberleri

TBB’den Avukat Ücretlerine Yönelik Basın Açıklaması

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Asgari Avukatlık Ücret Tarifesi Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı, Resmi Gazete’de yer alan Asgari Ücret Tarifesi kararına yönelik bir yazılı açıklamada bulundu. 

TBB’nin Avukatlı Ücretine dair açıklamaları şu yönde,

TBB’DEN AVUKATLIK ÜCRET TARİFESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı, 2 Ocak 2019 Çarşamba günkü Resmi Gazete’de yayımlanan karara ilişkin açıklamasında, basında yer alan haberlere değinildi. Bu kapsamda danışma ücretinin haberlerde abartılarak sunulduğunu ifade eden TBB şu ifadeleri kullandı. 

TBB’den Yapılan Asgari Ücret Tarifesi Açıklaması

“TBB’nin Türkiye’de geçerli asgari ücret tarifesi, sadece yeniden değerleme oranı kadar artırılmıştır. TBB’nin geçerli asgari ücret tarifesinde büroda ilk 1 saate kadar sözlü danışma 375 TL’dir. Hal böyleyken bazı basın ve yayın organlarında avukata danışma ücreti 880 TL olarak yazılmış ve ‘Avukata danışmak 880 lira oldu’, ‘Avukatlık danışma ücretlerine zam geldi’ haberleri yapıldığı görülmüştür. Söz konusu haberlerde geçen 880 TL rakamı, İzmir Barosu Başkanlığı tarafından 2019 yılı için yayımlanan ve sadece tavsiye niteliğinde olan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nde geçmektedir. TBB’nin 2019 yılına ilişkin Resmi Gazete’de yayımlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’yle ilgisi yoktur.”

Kamu Haberlerinden anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir