Kamu Haberleri

TBMM’de Engelli Öğretmen Alımı Kontenjanları Artırılsın Talebi

2019 yılı engelli öğretmen alımlarına ilişkin son günlerde sosyal medya üzerinde bazı kampanya çalışmaları yürütülüyordu. Engelli öğretmen atamaları için ayrılan kontenjanların yetersiz olduğu vurgusunda bulunan adaylar bu sayının artırılmasını talep ediyorlardı. 

Engelli öğretmen alımı kontenjanlarının artırılmasına ilişkin bu kampanyaların ardından konu TBMM Genel Kurulu’nda gündeme geldi. 

ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI KONTENJANLARI ARTIRILSIN TALEBİ

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasında engelli öğretmen alımları için başlatılan sosyal medya kampanyalarıı hatırlattı. Engelli öğretmen adaylarının kontenjan taleplerini gündeme getiren İYİ Parti Mİlletvekili Yavız Ağıralioğlu adayların kontenjanların artırılması konusunda oluşan taleplerin dikkate alınması konusuna vurgu yaptı. 

Adayların 3 bin kişilik atama beklediklerini ancak MEB’in 500 kişilik kontenjan açtığını ifade eden İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu şu ifadeleri kullandı.

“Millî Eğitim Bakanlığı tarafından atanması beklenen 3 bin engelli öğretmen adayına karşılık 2019 yılında 500 engelli kadrosu açıldı. Bununla ilgili bir talep var. Düşük kontenjan ayrılması tepki çekti. Engelli öğretmenlerimizin seslerini duyurmak için dile getirmiş oluyorum.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir