Kamu Haberleri

TBMM’de KYK Kredi Borcu Konuşması: Bu Meclis Çok Şeyi Affetti Faizleri de Tamamen Silelim

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk, TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmasının bir bölümünü, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Öğrenim Kredisi borçlarına ayırdı. 

Bu konuya dair kendisine ve diper milletvekillerine gelen talepler olduğunu ifade eden İsmail Koncuk, bu konuda atılabilecek adımlara dair açıklamalarda bulundu. 

BORCU SİLMEK İMKANSIZ OLSA DA FAİZLERİ TAMAMEN SİLELİM

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk mecliste yapmış olduğu konuşmasının başında mezun olmuş ancak iş bulmamış milyonlarca genç olduğunu söyledi. Bu gençler işsizlikle boğuşurken onların evine kredi ödeme emri, haciz emri göndermenin doğru olmadığını ifade eden İsmail Koncuk, bu konuda bazı önerilerde bulundu. 

TBMM’nin (Meclis’in) birçok şeyi affettiğini hatırlatan İsmail Koncuk 2 milyar TL’yi aşan kredi borcunun silinmese bile faizlerinin tamamen silinmesini istedi. Öğrenim kredisine dair tüm faizlerin silinmesi gerektiğini söyleyerek borçlarında ana para üzerinden yeniden yapılandırılmasını talep etti. Ayrıca bu borç ödemelerininde gençlerin işe girmelerinden sonra yapılması gerektiğini açıkladı. 

Konuya dair konuşmasını kendi sosyal medya hesabından da paylaşan İsmail Koncuk şu ifadeleri kullandı. 

”İşsizliğin bu kadar arttığı bir dönemde 26’ları aşan genç işsizliğin olduğu ülkemizde,kredisini ödeyemedi diye evlerine ödeme talimatları göndermek,haciz işlemleri yaptırmak devletin işi olmasa gerek.Kredi ödemeleri yeniden yapılandırılmalı ve uygulanan faizler iptal edilmelidir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir