Kamu Haberleri

TBMM Gündemi: Asıl İşi Yapan Taşeron İşçiler Kadro Alamıyor

Devlet kurumlarında çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasının üzerinden 1 buçuk yıldan daha uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen bazı taşeron işçiler henüz kadroya dahil edilmedi. 

KHK kapsamının dışında kalan bu taşeron işçiler kadro taleplerini sık sık gündeme getirirken özellikle hükümet kanadından bu konuda adım bekliyorlar. 

Konuya dair son gelişme ise Meclis Genel Kurulu’nda yaşandı. CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer konuya ilişkin bir konuşma yaparak hükümeti sert bir dille eleştirdi. 

CHP’DEN HÜKÜMETE TAŞERON İŞÇİ ELEŞTİRİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ;Genel Kurul’da ki konuşmasında işsizlik sorunu ile birlikte TYP çalışanları ile kadro alamayan taşeron işçilerin sorunlarını gündeme getirdi. TYP çalışanları konusunda bu vatandaşların mağduriyet yaşadıklarını ifade eden Ömer Fethi Gürer, bu işçilerin belirli süre çalıştıklarından dolayı sözleşme süreleri bittiğinden işsiz kaldıklarını ifade etti.

Konuşmasında KİT’ler başta olmak üzere kadro alamayan işçilerin durumunu da dile getiren Ömer Fethi Gürer şu açıklamada bulundu. 

“Asıl işi yapıp asıl kadro verilmediği gibi, işlerinden de çıkarılıp açıkta kalıyorlar. Kıdem tazminatından nakil hakkına özlük haklarından yararlanamıyorlar. AKP iktidarı, vekil imamları dahi görmezden gelip onları yoksulluğa mahkûm kılıyor. İşsiz “Açım.” diyor, çalışan işten atılıyor, bu feryatları Sayın Cumhurbaşkanı duymuyor mu?”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir