Kamu Haberleri

TCDD 356 İşçi Alımı Başvuru Sonuçları ve Mülakat Tarihi Açıklandı

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruda, söz konusu alımların hangi kadrolarda yapılacağına dair genel bilgi verildi. 

Kurum açıklamasında ilan edilen kadrolar için yapılan aday başvurularının değerlendirildiğini bildirip ilana başvuruda bulunacak adayların bundan sonraki yapacakları işlemlere dair açıklamalar yapıldı. 

TCDD 356 İŞÇİ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan basın açıklamasında, kurum bünyesine 86 Tren Teşkil İşçisi, 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinesi Operatörü, 188 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı ve 40 Liman Vinç Operatörü (RTG ve SSG) olmak üzere toplam 356 işçi alımı yapılacağı aktarıldı. 

Bu kadrolara yapılacak alımlar için TCDD’nin 9 Nisan ile 15 Nisan tarihleri arasında başvuruları kabul ettiğini açıklayan kurum, kura işlemlerine dair şu bilgiyi verdi. 

”İlan edilen işgücü taleplerimizden birine başvuru yapıp, Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Ostim Hizmet Merkezince işyeri bazında gönderilen listelerde bulunan TABLO 1 deki kişi sayısı, işyerine alınacak işçi sayısının 4 katından fazla olduğundan, sözlü sıvına alınacak 4 katı asıl kişi ve 4 katı yedek kişi noter huzurunda kura çekimi yapılarak belirlenecektir.”

Kura İşlemleri

TCDD tarafından yayımlanan duyuruda ayrıca işçi alımları için kura çekim işlemlerinin 25 Nisan tarihi saat 10.00’da yapılacağı açıklandı. Kura işlemlerinin yanı sıra TCDD ayrıca sözlü sınavlara ilişkin de açıklamalarda bulundu. 

”Noter huzurunda kura çekiminde asıl olarak belirlenen kişilerin İŞKUR ilanında belirtilen şartları taşıyıp taşımadıklarının kontrolü, Teşekkülümüzce duyurulacak evrak teslim tarihinde yapılacaktır.
İşgücü taleplerimize başvuru yapıp, İŞKUR’ca gönderilen listede bulunan kişilerden istenen şartları taşımayanların başvuruları kabul edilmeyecek ve sözlü sınavına alınmayacaktır. Başvurusu kabul edilmeyenler için tutanak düzenlenecek ve İŞKUR a bildirilecektir. Yerine varsa yedek listeden aday çağrılacaktır.”

Başvuru sonuçları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir