Kamu Haberleri

Temmuz Ayı Zamları Sonrası Öğretmen, Polis ve Hemşire Maaşları Ne Kadar Oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından memurların uzun süredir beklediği maaş konusu kesinlik kazandı. 

Türkiye İstatistik Kurumu’nca ilan edilen Haziran ayı enflasyon verilerininde eklenmesiyle yılın ilk 6 ayında enflasyon farkı yüzde 1.01 oldu. Bu zamma sabit olarak verilecek olan yüzde 5 oranında zamda eklenince memur maaşları yüzde 6.01 oranında artacak. 

YÜZDE 6.01 ZAM SONRASI MAAŞLAR NASIL DEĞİŞTİ?

Peki bu oran Polis, Öğretmen ve Hemşire maaşlarını nasıl etkileyecek? İşte maaşlarda yaşanan son değişiklik.

Polis Maaşı

Tüm memurlar gibi polis maaşları da zamlarla birlikte değişti. Bu kapsamda yılın ilk 6 ayında kadro ve derecesine göre 5 bin 375 TL maaş alan bir polis memuru yüzde 6.01 zam sonrası 5 bin 698 TL maaş alacak. Emekli polis memuru maaşı ise 3 bin 26 TL’den 3 bin 208 TL’ye yükseldi. 

Öğretmen Maaşı

1/4 dereceden öğretmenler Haziran ayında 4 bin 737 TL maaş alıyorlardı. Yılın ilk altı ayında oluşan enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammı ile bu tutar 5 bin 22 TL oldu. Emekli öğretmen maaşı ise 2 bin 926 TL’den 3 bin 102 TL oldu. 

Hemşire Maaşı

Hemşirelein maaşları da kadro ve derecelerine göre değişmekte. 2019 yılının ikinci zammı olan Temmuz zammıyla birlikte Hemşire maaşları 4 bin 595 TL’den 4 Bin 871 TL’ye yükselmiş oldu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir