Kamu Haberleri

TİS Görüşmeleri Sonrası: Taşeron İşçiler Müjdeli Haber Beklerken Kötü Haber Verdik

Kamu kurumlarında görevli yaklaşık 200 bin kamu işçisinin maaş zammı konusunda görüşmeler nihayet ermişti. Türk İş ile hükümet anlaşmaya varmış ve karar bir basın toplantısı lle duyurulmuştu. 

Bu kararın açıklamasının ardından ise Ergün Atalay’ın ifadeleri çok konuşulmuştu. Ergün Atalay hem bu konuda hemde taşeron işçi konusuna dair açıklamalarda bulundu.

ERGÜN ATALAY’DAN TAŞERON İŞÇİ AÇIKLAMASI

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay hakkında ortaya atılan iddiaları değerlendirmek amacıyla yapmış olduğu açıklamasında taşeron konusu üzerinde durdu.

Taşeron işçilere müjdeli haber vermek isterken kötü haber verdiklerini ifade eden Atalay kullandığı ifadelere yönelik de kamuoyunu şu sözlerle bilgilendirdi.

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın Canlı Yayındaki Taşeron Açıklaması

”Canlı yayın devam etse benim söyleyeceğim orada şuydu; bu sözleşmenin ötesinde, bizim bu zamla bir problemimiz yok anlaştık ama taşeronla ilgili bu meseleyi halledemedik. Binlerce taşeron işçisi bunla ilgili müjdeli bir haber beklerken kötü bir haber verdik benim anlatmam gereken o. Ondan önce ben sizle de konuştum. Size önümüzdeki hafta gelip bu taşeron meselesini size anlatmak istiyorum dedim. Siz de bana dediniz ki önümüzdeki hafta tamam bunu anlatalım ama akşam sizin verdiğini bu sanki gizemli bir haber gibi. Orada bakan bana dedi ki “Bir şey söyleyecek misin?” Söyleyecek bir şey yoktu söylersem sözleşmenin gündeminden çıkacaktık. Konu kamu işçilerinin sözleşmesinden çıkacak taşeron meselesine gelecekti. Ben de işi neden sulandırayım kapatın gitsin bu mesele sözleşme imzalıyorum.”

Ergün Atalay konuşmasında esas olarak Çalışma Bakanı Selçuk’a söylediği ve kamu gündeminde çok konuşulan açıklamasına da değindi. Bu çerçevede iddia edilen para aldı ve tehdit edildiği iddialarını hatırlatan Ergün Atalay böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir