Kamu Haberleri

TİS Görüşmelerinde KİT’lere Kadro ve Kadrolu Taşeron İşçiye Zam Talebi

Kamu işçileri için toplu görüşme süreci başladı. Hükümet yetkilileri ile işçi tarafı arasında geçecek görüşmeler sonrasında kamuda çalışan kadrolu işçilerin hakları netlik kazanacak. 

Kamu işçilerine talep edilen zam oranları, sosyal haklar, mali yardımlar ve diğer taleplerin yanı sıra masada taşeron konusuda bulunuyor. Türk İş Sendikası taşeron işçi olarak kadroya alınan 4/D işçileri adına bazı taleplerde bulunuyor. 

TİS GÖRÜŞMELERİNDE TAŞERON DETAYI

Kamuda çalışan 200 bin kadrolu kamu işçisi için Türk İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay ile Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ilk görüşmeyi gerçekleştirdiler. Bu görüşmenin ardından ise Türk İş Sendikası işçiler için taleplerini hükümete bildirdi.

İşçi sendikası tarafından tüm kamu işçilerine seyyanen brüt 300 TL zam. Bu zamma ek olarak ilk altı ay yüzde 15, iki, üç ve dördüncü altı aylarda da enflasyon artı 3 puan refah payı, aile yardımı ve her yılın Mayıs ayında ödenmek üzere 1500 TL ikramiye ödenmesi talep edildi. 

Bunun yanında TİS görüşmelerinde ayrıca taşeron işçilerde gündeme geldi. Türk-İş heyeti tarafından öncelikli konulardan birisi KİT işçileri. İşçi sendikası bu işçilerin de kadroya alınmasını talep edecek. Bunun yanında kadroya alınan taşeron işçiler içinde zam, mali ve özlük hakların iyileştirilmesi için bu talepler arasında olacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir