Kamu Haberleri

TOKİ Yeni Projeler İle 120 Bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Toplu Konut İdaresinin projeleri hakkında son durumu kamuoyu ile paylaştı.

Bu kapsamda projeler ile vatandaşlara sağlanacak konut imkanlarını değerlendiren TOKİ Başkanı Ömer Bulut konuşmasında ayrıca bu projelerle sağlanacak istihdama ilişkin beklentileri açıkladı. 

TOKİ 120 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLAYACAK

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi. TOKİ’nin hem ekonomiye hemde istihdama önemli imkanlar sunduğunu dile getiren Ömer Bulut projelerin mali verilerini paylaştı. Bu konuda TOKİ’nin tüm projeler için 16 milyar TL’lik bir kayank ayırdığını ifade eden TOKİ Başkanı Bultu yılın ilk 5 ayında 5 milyar TL’lik hak ediş ödemesi yapıldığını söyledi. 

Toplu Konut İdaresinin projeleri ile dolaylı yollardan 250 farklı sektörü desteklediğini ifade eden Ömer Bulut açıklamasında kurum ile oluşan istihdam verilerini paylaştı. Bu konuda 120 bin kişiye iş imkanı sunacaklarını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut şu ifadeleri kullandı. 

“Bakanlığımızın desteğiyle hayata geçirdiğimiz 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında inşaat çalışmaları sürüyor. Mevcut 287 şantiyeye 140 yeni şantiye daha ekleyeceğiz, yaratılacak istihdamla yaklaşık 120 bin kişiye iş imkanı sunacağız.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir