Kamu Haberleri

Toplu Sözleşme Görüşmeleri Öncesinde Memur Zammı İçin İlk Rakam Geldi

Milyonlarca memur Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan toplu sözleşmeli görüşmeleri merakla bekliyor. Memur maaşlarının ve bazı hakların elde edilmesi beklenen toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde ise konu iyice tartışılır oldu. 

Daha 3 4 aylık bir sürenin bulunduğu Toplu Sözleşme Görüşmeleri öncesinde ise memur maaşlarına yapılması istenilen zam tutarına dair ilk rakam geldi. 

MEMUR MAAŞLARINA YÜZDE 26 ZAM YAPILSIN TALEBİ

Kamu Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan katılmış olduğu bir takım ziyaretler kapsamında memur maaşlarına dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasında 1 Ağustos tarihinde başlayacak ve 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek toplu sözleşme görüşmelerine değinen Talip Geylan enflasyon rakamlarına vurgu yaptı.

Memurların enflasyon oranları karşısında ezilmelerini önlemek istediklerini ifade eden Talip Geylan, asgari ücrete yapılan zam oranında memur zammı istedi. 

”Beklentimiz ortaya çıkan ekonomik koşulların altında ezilen, ekonomi altında ezilen insanca yaşayabilme ücretinden mahrum olan kamu çalışanlarının bu toplu sözleşme bittiğinde önümüzdeki 2 yıl için insanca yaşayabilecekleri ücrete kavuşmalarını istiyoruz. Şimdi yüzde kaç zammı bekliyorsunuz sorusuna ise şunu ifade etmek istiyorum. Biliyorsunuz hükümet bu yılbaşında asgari ücrete yüzde 26 zam yaptı. Dolayısıyla kamu çalışanları için bu bazdır. Bunun altında bir zam oranının kabul edilmesi mümkün değildir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir